Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Безпека дітей в інтернеті: попередження, освіта, взаємодія»

Дата: 25.12.2023 11:05

З 05 по 09 лютого в режимі онлайн відбудеться ІІІ Всеукраїнська науковопрактична конференція «Безпека дітей в інтернеті: попередження, освіта, взаємодія». Організаторами конференції є:

- комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»;

- комунальний заклад «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради;

- комунальний заклад вищої освіти «Вінницька академія безперервної освіти»;

- комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради;

- Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка;

- Центральноукраїнський національний технічний університет;

- Центральноукраїнський інститут розвитку людини Університету «Україна»; Керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій Керівникам закладів післядипломної педагогічної освіти - Кіровоградський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України;

- Донецький державний університет внутрішніх справ;

- Центр «Адвокат дитини» Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України. Метою цієї конференції є об’єднання зусиль освітян, правоохоронців, представників громадських організацій та державних органів різних областей України щодо осмислення, виявлення та поширення ефективних практик, які сприяють безпеці дітей в інтернеті, а також розвитку кіберграмотності педагогічної спільноти.

У рамках проведення конференції передбачається розглянути ряд питань за такими напрямами: 1. Соціально-педагогічний вимір поняття «права дитини в інтернеті». 2. Інформаційна безпека дітей в умовах воєнного стану. 3. Організаційно-педагогічні умови формування безпечної поведінки здобувачів освіти в інтернеті. 4. Соціально-педагогічний вимір понять «цифрові сліди», «цифрові тіні». 5. Створення якісного безпечного україномовного контенту в мережі «Інтернет»: тренди, ролі, можливості. 6. Небезпечне спілкування онлайн: ризики, правила, механізми звернення про допомогу й захист. 7. Технологічні інструменти та рішення формування безпечного інтернетпростору дитини. 8. Розвиток кіберграмотності педагога. 9. Соціальна профілактика правопорушень дітей у кіберпросторі. 10. Особливості виявлення, фіксації та розкриття правопорушень, вчинених відносно дітей з використанням мережі «Інтернет».

До участі у науково-практичній конференції запрошуються працівники закладів освіти, представники громадських організацій, представники правоохоронних та інших державних органів, інші зацікавлені особи.

Участь у конфереції є безкоштовною! Реєстрація для участі за посиланням: https://forms.gle/ieVCdxLq3UUQdEyF8. Інформаційний лист конференції можна переглянути за посиланням: https://cutt.ly/SwDws0YW.