A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді, спорту та туризму Вендичанської селищної ради Могилів-Подільського району Вінницької області

  Війна — це завжди трагедія для обох сторін. Але чи є у ній альтернатива? Так є — це Перемога!

Дата: 09.05.2022 13:19
Кількість переглядів: 79

          Фото без опису    Війна — це завжди трагедія для обох сторін. Але чи є у ній альтернатива?
Так є — це Перемога!

 

       Пройшло вже 77 років з того часу коли закінчилась найкривавіша війна в історії людства. Тепер ми можемо більш адекватно оцінювати цю війну, її наслідки, а головне, причини її появи. Метою цього є аж ніяк не зменшення заслуг її героїв, а лише розвіювання невірних стереотипів про неї.

      Німеччина, випередивши СРСР, зробила першою крок у нікуди, застосувавши правило «Найкращий захист — це напад».

     Друга світова війна охоплює період з вересня 1939 року по вересень 1945 року – війна двох світових військово-політичних коаліцій, найбільша війна в історії людства. У війні брали участь 72 держави, що існували на той момент(80 % населення земної кулі).Бойові дії велися на території трьох континентів і у водах чотирьох океанів. Єдиний конфлікт з використанням  атомної зброї. Мобілізовано на фронт 110 мільйонів чоловік, втрати загиблими 65 мільйонів чоловік.

        Сама війна показала, що у неї переможців ніколи не буває: виграти може лише той, хто менше програє, ось і все. Але кожне життя безцінне і вбивство людьми один одного ніколи не може бути виправдане!!! Один філософ сказав: «Смерть мільйонів — це лише статистика, а смерть кожної людини з цього мільйону — трагедія ».

      У Другій світовій війні уряди і народи країн антигітлерівської коаліції мали ясну позитивну мету: вони боролися проти фашизму. Але зараз не кожен ветеран, не залежно від країни де він мешкає, наважиться згадати ті жахливі події. Та стерти з пам’яті війну також не вдасться, як би сильно цього не хотілося. Врешті-решт, це — історія нашого народу, хоч вона й болюча.

     Треба враховувати, що на території нинішньої Україні фактично точилися кілька воєн - німецько-польська (1939-45), німецько-радянська (1941-45), німецько-українська (1941-44), польсько-українська (1942-1947) та радянсько-українська (1939-54).

     В українських реаліях не можна навіть визначити чіткі часові рамки цієї війни. Адже перші бойові дії, які були пов'язані із Другою світовою, почалися не у вересні, а у березні 1939 року на Карпатській Україні. Останні постріли українських повстанців пролунали на початку 1960 року. Можна заперечити, що ці події не були безпосередньо пов'язані із Другою світовою, але справа у тому, що в рамках Другої світової війни в Україні відбулися не одна, а кілька воєн, ареною яких були наші землі.

       Розуміння того, що війна - це не проста гра, де є лише «наші» та «німці», прийшло тільки тепер, коли ми знову зіштовхнулися із справжньою війною. Всі наші дискусії з приводу участі України і Росії у Другій світовій війні за останні  роки набули зовсім іншого виміру. Зараз ми маємо шанс на історичну правду. Але це дається великою кров'ю. І ця кров проливається зараз.

 


« повернутися

Вхід для адміністратора